ÖZTAŞ Kaynak Okulu Eğitime Başladı

ÖZTAŞ Kaynak Okulu Eğitime Başladı

ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi tarafından firma bünyesindeki çalışanların eğitimi için oluşturulan Kaynak Okulu’nda ilk eğitim Kaynak Mühendisi Kemal Demir tarafından verildi. Eğitimde kaynak hatalarının neler olduğu, doğru kaynağın nasıl yapılacağı, WPS ve PQR’ın nasıl hazırlanacağı ve kullanılacağı konusunda detaylı bilgiler verildi. ÖZTAŞ Kaynak Mühendisi Kemal Demir, "kaynak okulunda verilecek uygulamalı eğitimlerle hem sıfırdan kaynakçı yetiştireceğiz hem de mevcut kaynakçılarımızın becerilerini, gelişen kaynak tekniği ile birlikte iyileştireceğiz” dedi.  Ayıca Demir, bu eğitim biriminin ÖZTAŞ’ın uluslararası nitelikte üretim yapan bir firma olarak kalitesini daha da ileriye taşımasına katkı yapacağını ifade etti. ÖZTAŞ çalışanları, verilen eğitimlerin kendilerini geliştirmeye yardımcı olduğunu ve bu eğitimlerin mutlaka devam etmesi gerektiğini belirttiler.

ÖZTAŞ Makina’nın 1090 ve 3834 Uluslararası Kaynak Yeterlilik Belgelerine sahip olduğunu ifade eden Demir, "ÖZTAŞ Makina artık Ultrasonik, Manyetik ve Görsel Kaynak Testleri konusunda da bölgemizdeki işletmelere hizmet vermeye başladı” dedi.   

ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş ise "çalışanlarımızın niteliklerini geliştirmek ve böylece uluslararası alanda daha fazla söz sahibi olmak için her türlü imkânı çalışanlarımızın kullanımına sunuyoruz. Bundan sonra da eğitimlerimiz ve nitelik geliştirici çalışmalarımız devam edecek” dedi.