Prof. Dr. Alim Işık ÖZTAŞ Makina'yı Ziyaret Etti

Prof. Dr. Alim Işık ÖZTAŞ Makina'yı Ziyaret Etti

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya 2. OSB'de faaliyet gösteren Öztaş Makina ve Metal'i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Işık'a Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Murat Arık, Fatih Gölgeli ve Ali İhsan Ertaş da eşlik etti.

Öztaş Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş ve fabrika yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Işık ve yardımcıları, fabrika ve üretim hakkında detaylı bilgi aldı. Fabrika çalışanları ile birlikte personel yemeği yiyen Alim Işık, misafirperverlikleri için ÖZTAŞ yetkililerine teşekkür etti.

Işık, "Hepimizin özlediği, ilimiz ve ülkemiz için katma değer üreten bir fabrikayı görmekten memnuniyet duyuyorum. Ülkemiz ve toplum açısından üretimin önemini her daim önemsiyoruz. Üretmeyen toplumlarda aidiyet duygusu azalıyor, istihdam sorunları ortaya çıkıyor ve ihracat düşük kalıyor. Bu sorunlar da zincirleme olarak büyür” dedi. Işık, dış borçlanmanın da bu nedenle oluştuğunu belirtti.

Başkan Alim IŞIK, üreten, istihdam sağlayan ve ülkenin gelişimine destek veren ÖZTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÖZTAŞ’a, yöneticilerine ve çalışanlarına Kütahya’ya böyle bir yatırımı kazandırdıkları ve üretim yaptıkları için teşekkür etti.

Zafer Organize Sanayi Bölgesinde de yeni yatırımları gördükçe mutlu olacaklarını söyledi. Kütahya’ya herkesten önce Kütahyalıların sahip çıkması gerektiğini vurgulayan IŞIK, "Kütahya’yı birlikte büyüteceğiz, yaşanabilir bir şehir yapacağız, göçü biz durduracağız ve fakirliği çözeceğiz, başka çaremiz yok” dedi.

Öztaş Makina ve Metal Yönetim Kurulşu Başkanı Mahmut Öztaş, Başkan Alim IŞIK'a ziyaretlerinden, yatırımcıya olan bakış açısı ve destekleri için teşekkürlerini iletti. İlimizde faaliyet gösteren işletmeler ile kurumlar arasındaki iletişimin önemine vurgu yapan Öztaş, devam eden ve yeni projeleri hakkında Başkan IŞIK'a paylaşımlarda bulundu.