TUNUS Çevrim Santrali Bacaları, ÖZTAŞ Makina'da Yapıldı

TUNUS Çevrim Santrali Bacaları, ÖZTAŞ Makina'da Yapıldı


Kütahya 2. OSB'de faaliyet gösteren ÖZTAŞ Makine ve Metal Sanayi, ihracata dayalı büyüme ile Kütahya ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, ihracata başlayabilmek için kurumsallaşma ve uluslararası standartlarda nitelikli üretimin önemine vurgu yaparak, Kütahya ve ülke ekonomisine her geçen gün daha büyük katkı vermeye çalıştıklarını belirtti.

Yapısal Çelik Konstrüksiyon İmalatında Kaynak Kalite (ISO 3834-2) Belgesi ve Uluslararası Fabrika Üretim Kontrolü Uygunluk (TS EN 1090-1 ve 1090-2) Belgesine sahip olmanın bu süreçte önemli bir faktör olduğunu belirten Mahmut Öztaş, Gama Enerji tarafından Tunus'ta yürütülen RADES-C Kombine Çevrim Santrali inşası kapsamındaki 8 metre çapında ve 60 metre uzunluğundaki bacanın Kocaeli Derince limanına sevkinin 5-6 Temmuz tarihinde 14 tırla yapıldığını ifade etti. Ayrıca bacaya eklenecek silencer, splitter ve blade üretiminin bittiğini, bu ürünlerin de Tunus'taki doğalgaz çevrim santraline önümüzdeki günlerde sevk edileceğinin bilgisini verdi.

             Belçika'lı CMI Group tarafından Bağdat'da inşa edilen santral kapsamındaki baca imalatının da hız kazandığını belirten Mahmut Öztaş, "inşaallah bu üretimi de alnımızın akıyla sevk edecek, Kütahya ve ülkemiz için yeni istihdam oluşturmaya ve döviz kazancı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.