KÜTSO Heyetinden ÖZTAŞ Makina'ya Ziyaret

KÜTSO Heyetinden ÖZTAŞ Makina'ya Ziyaret

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Yönetim Kurulu üyeleri, 9 Mart 2018 Cuma günü Kütahya 2. OSB’de faaliyet gösteren ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi fabrikasına ziyarette bulundu.

ÖZTAŞ Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, son dönemde ivme kazanan üretim, kalite ve kurumsallaşma çalışmaları hakkında KUTSO heyetine bilgi verdi. İmalatın büyük oranda ihracat odaklı hale geldiğini belirten Mahmut Öztaş, Yapısal Çelik Konstrüksiyon İmalatında Kaynak Kalite Belgesi ve Uluslararası Fabrika Üretim Kontrolü Uygunluk Belgesi konusunda çalışmaların son noktaya geldiğini ifade etti. Bu belgelerin ihracat için önemini vurgulayan Mahmut Öztaş, şu anda üretilen 8 metre çapında ve 60 metre uzunluğundaki bacanın ve baca altına yapılacak susturucunun Tunus’taki doğalgaz çevrim santraline gideceğini, ayrıca Bağdat’ta yapılacak tesis kapsamında büyük bir baca imalatı için de anlaşmanın sağlandığının bilgisini verdi. Ayrıca yerelden ulusal ve uluslararası alana uzanan çizgide ÖZTAŞ Makina’nın her geçen gün kendini yenilediğini ve geliştirdiğini, bu kapsamda kurumsallaşma çalışmalarına da hız verdiğini açıkladı.

Fabrika sahasını gezen ve üretim hakkında bilgi alan KUTSO heyeti, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve beraberindeki heyet, nitelikli ve ihracat odaklı üretimin ülkemizin ihracat hedefleri ve ekonomik büyüme hızı açısından önemini vurguladıktan sonra ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi yönetimini ve çalışanlarını kutladıklarını, çalışmalarında başarı dilediklerini ifade ettiler.