Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ÖZTAŞ'ı Ziyaret Etti

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ÖZTAŞ'ı Ziyaret Etti

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindeki heyet, 29 Haziran Cuma günü ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi’nin Kütahya 2. OSB’deki fabrikasını ziyaret etti. ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, Teknik İşler ve İSG Yöneticisi Muharrem Tetik, Kaynak Mühendisi Kemal Demir ve teknik personel tarafından karşılanan Vali Nayir, fabrika ve üretim hakkında detaylı bilgi aldı.    


Son dönemde ivme kazanan üretim, kalite ve kurumsallaşma çalışmaları hakkında bilgi veren ve imalatın ihracat odaklı hale gelmeye başladığını belirten ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, Yapısal Çelik Konstrüksiyon İmalatında Kaynak Kalite (ISO 3834-2) Belgesi ve Uluslararası Fabrika Üretim Kontrolü Uygunluk (TS EN 1090-1 ve 1090-2) Belgesine sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Bu belgelerin ihracat için önemini vurgulayan Mahmut Öztaş, şu anda üretilen 8 metre çapında ve 60 metre uzunluğundaki bacanın ve bacaya eklenecek silencer, splitter ve blade üretiminin bittiğini, yakında Tunus’taki doğalgaz çevrim santraline sevk edileceğini, ayrıca Bağdat’ta yapılacak enerji santrali kapsamında büyük bir baca imalatının başladığının bilgisini verdi. Yerelden ulusal ve uluslararası alana uzanan çizgide ÖZTAŞ Makina’nın her geçen gün kendini yenilediğini ve geliştirdiğini belirten Mahmut ÖZTAŞ, bu kapsamda kurumsallaşma çalışmalarına da hız verildiğini söyledi.


Fabrika yöneticileri, ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi bünyesinde 70 adet personel istihdam edildiğini, üretimin %20’sinin ihracata yönelik olduğunu ve yıllık ortalama 1600 tonluk üretim gerçekleştirildiğini ifade ettiler.

Gerçekleştirilen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, nitelikli ve ihracat odaklı üretimin hem Kütahya ekonomisi hem de ülkemizin ihracat hedefleri ve ekonomik büyüme hızı açısından önemini vurguladıktan sonra ÖZTAŞ Makina ve Metal Sanayi yönetimini ve çalışanlarını kutladıklarını, çalışmalarında başarı dilediklerini ifade etti.   

Ziyaretle ilgili basında çıkan haberlerin linkleri:

http://kutahya.gov.tr/vali-ahmet-hamdi-nayirden-oztas-ziyareti 

http://www.kutahyayasam.com/kutahya-valisi-nayir-oztas-makina-yi-ziyaret-etti-h21417.html

http://www.kutahyapostasigazetesi.com.tr/index.php?s=haberdetay&hid=1452

http://yenikutahya.com/2018/07/01/oztas-makina-ihracat-odakli-calisiyor/

http://gazetekirkuc.com/yillik-bin-600-ton-uretim/